Vyhľadávanie


Rozšírené vyhľadávanie

Posledný článok
Voľné pracovné miesto - učiteľ odborných umeleckých predmetov

Pridané: 07.08.2020

Zobraziť celý článok...

Najnovšia fotografia

Naši študenti si vyskúšali prácu s novou laboratórnou technikou, zakúpenou za finančné prostriedky získané z projektu cez nadáciu Pontis


Dnes je na obedRSS zdroje

rss RSS novinky
rss RSS články
rss RSS galéria


Partneri a sponzori

progeCAD logo

ISIC

Národný projekt: Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva

Zvyšovanie kvality vzdelávania v základných a stredných školách s využitím elektronického testovania

Národný projekt - Rozvoj stredného odborného vzdelávania

Facebook stranka školy

Instagram stranka školy

Xtra Slovakia s. r. o.

Enviral

Saneca
Exkurzia UCM Trnava

Dňa 2.3.2018 sa žiaci III. a IV. ročníka odboru biotechnológia a farmakológia zúčastnili odbornej prednášky, ktorú zorganizovala Prírodovedecká fakulta UCM so sídlom v Trnave. Počas prezentácie odborov, ktoré môžu žiaci na Prírodovedeckej fakulte študovať, prednášajúci priniesli so sebou na ukážku zariadenie, ktoré sa používa na detekciu žiarenia. Každý žiak si mohol vyskúšať detektor, a porovnať parametre žiarenia chemických zlúčenín, s ktorými sa pracuje bežne v laboratóriu.

O dva týždne neskôr, dňa 16.3.2018, sme boli pozvaní do laboratórií UCM, ktoré sa nachádzali v priľahlej dedinke v Špačinciach. Počas exkurzie nám zástupcovia jednotlivých katedier Fakulty prírodných vied predstavili zamerania katedier. Postupne po skupinkách sme prešli katedru chémie, biotechnológie, biológie a katedru ekológie a rádiológie.

V jednotlivých laboratóriách sa nám výskumní pracovníci snažili podať základné informácie o ich vedeckých aktivitách a činnostiach, na ktorých pracujú. Súčasťou exkurzie bol napríklad pokus, kde si žiaci mohli vyskúšať jednoduchý postup uvoľnenia DNA z čerstvo pripravenej šťavy z jahôd. Okrem množstva informácií mali žiaci možnosť vidieť nové technológie a prístrojové vybavenia laboratórií, ktoré pracovníci využívajú pri vedeckej činnosti.

Infovek MVP SŠ ISIC
© SOŠ Hlohovec 2010 - 2020 | Vytvoril Peter Kianička
Stredná odborná škola, Nerudova 13, 92001 Hlohovec, číslo školy: 623015
tel: 033 7320076, fax: 033 7320075, e-mail: zss.hlohovec@zupa-tt.sk
Optimalizované pre: 1024x768+, IE8+, FF3+, Opera 10+, Chrome3+